Pozwy zbiorowe

Konsorcjum Prawno – Finansowe RAPORT Piotr Maciejewski to pewna pomoc prawna. Specjalizujemy się nie tylko w prawie handlowym czy podatkowym, ale również służymy pomocą podczas składania pozwów zbiorowych i prowadzenia postępowań w tych sprawach, reprezentując naszych Klientów przed sądami wszystkich instancji.

Pozew zbiorowy to stosunkowo nowa możliwość dochodzenia swoich roszczeń przed sądem. Istotą takiego pozwu jest wyrównanie rzeczywistych szans konsumentów w walce z dużymi firmami, których możliwości finansowe są niewspółmierne wyższe aniżeli poszczególnych klientów. Postępowanie grupowe dotyczyć może przynajmniej 10 osób poszkodowanych w tym samym zakresie. Aby móc złożyć pozew zbiorowy roszczenia poszkodowanych muszą być tego samego rodzaju, a gdy chodzi o roszczenia pieniężne, konieczne jest ujednolicenie wysokości roszczeń tak, aby każdy z powodów wnioskował o tę samą ich wartość. Jeśli rozbieżności w wartości roszczeń są na tyle duże, wtedy grupa może podzielić się na dwuosobowe podgrupy. W efekcie powstanie 5 dwuosobowych grup, w których o wiele łatwiej będzie dopasować się pod względem wysokości roszczeń. Pozwy zbiorowe gwarantują niższe opłaty sądowe oraz podział kosztów wynagrodzenia biegłych pomiędzy poszkodowanych. Dzięki temu rozwiązaniu domaganie się swoich praw i zadośćuczynienia jest prostsze, a my jesteśmy właśnie po to, aby Państwu w tym pomóc.

Prowadzimy profesjonalną pomoc prawną, w związku z czym możemy zapewnić Państwu, wymagane w pozwie zbiorowym pełnomocnictwo oraz zastępstwo procesowe w osobie radcy prawnego lub adwokata. Dzięki temu, że wszystkie koszty związane z pozwem zbiorowym rozkładane są na członków grupy, przedsięwzięcie to nie stanowi obciążenia finansowego dla poszczególnych jego uczestników. Dlatego zachęcamy do wykorzystania możliwości, jakie daje polskie prawo i zachęcamy do wspólnego działania, w celu rozwiązania sporów z zakresu, m.in.:

działalności biur podróży

działalności instytucji finansowych

działalności instytucji ubezpieczeniowych

działalności banków i wielu innych

Konsorcjum Prawno – Finansowe RAPORT Piotr Maciejewski rozpoczyna współpracę z Klientami po podpisaniu umowy, w której doprecyzowany jest zakres usług oraz wynagrodzenie prawników. Naszych klientów informujemy o wszelkich możliwych kosztach procesowych, które mogą mieć miejsce podczas prowadzenia sprawy z powództwa zbiorowego. Podczas współpracy z Klientem dbamy o to, aby informacje o postępach w sprawie były przekazywane na bieżąco, dzięki czemu możecie Państwo liczyć na wysoką jakość obsługi prawnej i rzetelność w prowadzeniu spraw.