Kancelaria prawna Dąbrowa Górnicza - zaufaj doświadczeniu

Wywłaszczenie nieruchomości

Konsorcjum Prawno - Finansowe RAPORT Piotr Maciejewski to zespół adwokatów, radców prawnych oraz współpracujących z nami specjalistów, dzięki którym możemy świadczyć rzetelną pomoc prawną. Udzielamy jej również w zakresie odszkodowań za wywłaszczenie nieruchomości.

Wywłaszczenie nieruchomości jest postępowaniem prowadzonym najczęściej w związku z planowanymi inwestycjami na cele publiczne, które mają zajmować część lub całość własności prywatnej. Wywłaszczenie powinno być przeprowadzane w ostateczności, gdy nie ma możliwości innego ulokowania inwestycji, a sam proces wywłaszczania może zostać podjęty tylko przez Skarb Państwa albo przez jednostki samorządu terytorialnego. Proces wywłaszczeniowy  wiąże się z koniecznością  ustalenia wysokości odszkodowania odpowiadającego wartości nieruchomości; istnieje także możliwość  zaoferowania przez lokalne władze nieruchomości zastępczej. W tym też czasie nieruchomość powinna zostać wyceniona przez niezależnego rzeczoznawcę majątkowego, aby odszkodowanie za wywłaszczenie nieruchomości odpowiadało jej realnej wartości rynkowej. Jeśli Państwa majątek znajduje się na obszarze inwestycyjnym miasta lub gminy, to zapraszamy do naszej Kancelarii, aby proces wywłaszczenia przebiegł sprawnie i zgodnie z prawem.

Konsorcjum Prawno - Finansowe RAPORT Piotr Maciejewski oferuje Państwu doradztwo oraz reprezentację Państwa interesów podczas negocjacji prowadzonych z właściwymi w sprawie urzędami. Dodatkowo oferujemy:

  • prowadzenie spraw w przypadku zaniżenia wartości odszkodowania,
  • reprezentację przed sądami i jednostkami administracyjnymi,
  • doradztwo i pomoc w przeprowadzeniu niezależnej wyceny nieruchomości.

Do naszych zadań należeć może również sprawdzenie danych w księgach wieczystych nieruchomości, katastrze nieruchomości, jak również w rejestrach zabytków oraz w innych dokumentach, mających wpływ na wycenę nieruchomości.

Zapewnimy Państwu rzetelną obsługę prawną, dzięki której cały proces wywłaszczenia nieruchomości będzie przeprowadzony zgodnie z prawem i z uwzględnieniem Państwa interesów. Podejmujemy się również spraw, których przedmiotem jest zaskarżenie decyzji związanych z wywłaszczeniem.

Zapraszamy Państwa do współpracy i skonsultowania swojej sytuacji prawnej w związku z wywłaszczeniem.