Kancelaria prawna Dąbrowa Górnicza - zaufaj doświadczeniu

Dyskonto weksli

Konsorcjum Prawno – Finansowe RAPORT Piotr Maciejewski oferuje Państwu obsługę prawną związaną z wystawieniem weksli płatniczych. Nasz zespół prawników i doradców finansowych może zająć się przygotowaniem dla Państwa weksli płatniczych, które będą zgodne z formalnymi wymogami prawa wekslowego. Nasza usługa dyskonto weksli, to kompleksowa obsługa prawno-finansowa kierowana do przedsiębiorców oraz średnich i małych firm.

Dyskonto weksli to powszechnie stosowana transakcja finansowa, której przedmiotem jest wystawienie przez przedsiębiorstwo weksla i jego sprzedaż. Zakup takiego weksla odbywa się jeszcze przed upływem jego terminu płatności za cenę pomniejszoną o ustaloną w negocjacjach, czyli o tak zwane dyskonto. Aby taka transakcja mogła być przeprowadzona, musi zostać spełniony szereg wymogów formalnych. Cała operacja przebiegać musi zgodnie z procedurami, aby weksel mógł być dyskontowany przez bank. Weksel to dokument, którego forma jest ściśle określona przez prawo, dlatego też, aby był dokumentem respektowanym przez Państwa kontrahentów, zapraszamy do współpracy z nami.

Zadaniem Konsorcjum Prawno – Finansowego RAPORT Piotr Maciejewski jest zadbanie o to, aby wystawione przez Państwa weksle realizowały wszystkie wymagania stawiane przez polskie prawo wekslowe. Zlecając nam wykonanie usługi Dyskonto Weksli, możecie Państwo liczyć na:

  • sprawdzenie zdolności prawnej i finansowej przedsiębiorstwa do wystawienia weksla,
  • opracowanie dokumentu kredytowego, jakim jest weksel, zgodnie z wszelkimi wymogami formalnymi,
  • nie stosujemy klauzul zabraniających lub ograniczających przeniesienie praw weksla, dzięki czemu sporządzone przez nas weksle są pozytywnie rozpatrywane przez banki,
  • na życzenie Klienta możemy prowadzić negocjacje z bankiem w celu uzyskania jak najlepszych warunków zakupu przygotowanego weksla.

Naszą ofertę kierujemy do przedsiębiorców, którzy chcą stać się jeszcze bardziej konkurencyjni na rynku poprzez poprawienie swojej płynności finansowej.  Dzięki wynegocjowaniu korzystnych warunków zakupu weksla, Państwa firma będzie mogła przeprowadzić planowane inwestycje bez potrzeby zaciągania dodatkowych kredytów lub innych zobowiązań finansowych.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z kompleksowej obsługi prawnej w zakresie weksli, papierów wartościowych oraz doradztwa prawno-finansowego.